22nd June

22nd June, European Cricket Series ST Gallen 2020, ECS T10 St Gallen League, Dream 11, Fantasy tips, Pitch Report

22nd June, European Cricket Series ST Gallen 2020, ECS T10 St Gallen League, Dream 11, Fantasy tips, Pitch Report, Free Cricket Prediction, Malik Cricket Prediction +918869870351

22nd June

1st Match : Zurich Nomads CC vs Zurich Crickets CC

2nd Match : Zurich Nomads CC VS Olten CC

3rd Match : St Gallen CC VS Olten CC

4th Match : Zurich Crickets CC VS St Gallen CC

5th Match : Winterthur CC VS Zurich Crickets CC

TOSS AND MATCH WINNER : http://api.whatsapp.com/send?phone=+918869870351 ( CONTACT US ON WHATSAPP )

JOIN MY TELEGRAM : https://t.me/Malikprediction

Subscribe my Youtube channel : https://www.youtube.com/channel/UCCdGsVD803gznRtFExIPTzQ

Contact me on Whatsapp : http://api.whatsapp.com/send?phone=+918869870351

INSTAGRAM : https://www.instagram.com/malikcricketprediction/

FACEBOOK : https://www.facebook.com/Themalikprediction

TWITTER : https://twitter.com/malikprediction

 

VISIT MY OFFICIAL WEBSITE :

http://www.bigbashprediction.com/

http://mycricketprediction.com/

 

WORLDS BEST PREDICTION 100% FULL FIXED REPORTS & PREDICTION OPEN POST & ALL MATCHES FREE

 

TEAMS

1. Zurich Nomads

2. Zurich Crickets CC

3. Olten CC

4. St Gallen CC

5. Winterthur CC

6. Power CC

7. Cossonay CC

 

SQUADS

Zurich Nomads CC squad: Ankit Gupta, Farid Din, Hassan Ahmad, Satbir Singh, Shijo Joseph, Naveed Ahmad, Idrees Muhammad Tariq, Shafqat Hussain, Faheem Nazir, Azeem Nazir, Waqas Khawaja, Asvin Lakkaraju, Noman Khan, Prasad Shikhare, Lalit Dubey, Abid Mahmood, Khawer Memon.

Zurich Crickets CC squad: Khawar Awan, Dayn Pariaug, James West, Attaullah Ahmadzai, Abdullatif Safi, Brijesh Luthra, Gokul Das, Nicolas Henderson, Noorkhan Ahmadi, Elankeeran Raveendran, Gushalavan Santhirasekeram, Suleman Ali Khan, Eden Wardle, Nawroz Jabarkheel, Abdullah Zahir, Wafadar Wahidzai, Baljit Singh

St Gallen CC squad: Muhammad Armghan Khan, Nasir Mahmood, Ali Abbas, Falak Sher, Kemardo Fletcher, Haroon Khan, Nareshkumar Thangavadivel, Nithurshan Shvaneshwaran, Pradeepan Sivanesachelvan, Muhammad Waqar, Ahmad Saeed, Vivek Garg, Mohamed Nasim, Saravanamurthu Sasikumar, Musa Ahmadzai, Nurullah Safi, Sheraz Sarwari, Khalid Bajwa, Ketan Patel, Safi Mohabatullah, Omed Niazi, Tanveer Abbas, Fazli Khan, Muhammad Idrees, Muhammad Zeeshan, Sangul Safi, Emile Morgan

Olten CC squad: Ijaz Bhagri, Ali Usman, Ali Nayyer, Mohamed Shahid, Gowreesan Navaretnarasa, Tharanitharan Thanabalasingham, Yasotharan Thirnavukarasu, Malyar Stanikzai, Shane Charles, Pratheeparaj, Varothayan, Johnson Diyon, Jeyakanthan Perumal, Shathees Thanasegaram, Nalinambika Kumar, Rizwan Izzadeen, Mohamed Peer, Roshanth Karunamoorthy, Sufiyan Mohamed, Hamad Khan, Arbab Khan, Ravindrakumar Damotharam

Power CC squad: Babar Anwar, Ahad Butt, Simon Thomas Henderson, Izhar Shinvari, Jayarathne Sudath, Thomas Mampilly, Tariq Shehzad, Atta Sajid, Attas Ahmed, Rehmat Ullah Zahid, Arshad Butt, Faraz Virk, Moaz Butt, Moeid Butt, Mubarik Rana, Khalid Mehmood, Asad Mahmood, Afzzal Sikander, Aamar Siddique Butt, Abdul Khalik Rana, Safiat Ullah Sajid, Shahnawaz Muhammad, Osama Mahmood, Baljinder Singh, Ashfaq Ahmad.

Winterthur CC squad: Zaharan Sufiyan, Anoop Singh, Chis Lodge, Mohamed Aqular, Muralitharan Gnanasekaram, Kasun Munasinghe, Deesh Banneheke, Sufyan Cheema, Bilal Saleem, Bhanuka Abeygoonawardana, Sahan Lakshitha, Bashir Khan, Pio De Silva, Rajveer Singh Tiwana, Chamidh dee Mantha, Fayaz Rahumathullah, Elyas Mahmudi, Imran Sirajudeen, Saqib Ali, Shaktheeswar Sivakaran.

Cossonay CC squad: Thileepan Rasalingam, Ashish Das, Waseem Javaid, Prateek Gumbhar, Bharath Narayanan, Sriniketh Srinivasan, Arjun Vinod, Ashwin Vinod, Ismail Zaidi, Andrew Ryan, Yateendra Sinh, Jai Sinh, Mumtaz Ahmadzai, Vikas Bhat, Aidan Andrews, Ruwan Jayakody, Cameron Allen

 

SCHEDULE

Monday 22nd June

Match 1 9am Group Match T10 Zurich Nomads CC v Zurich Crickets CC
Match 2 11am Group Match T10 Zurich Nomads CC v Olten CC
Match 3 1pm Group Match T10 St Gallen CC v Olten CC
Match 4 3pm Group Match T10 Zurich Crickets CC v St Gallen CC
Match 5 5pm Group Match T10 Winterthur CC v Zurich Crickets CC
Match Time Type Format Home Team Away Team Officials

Tuesday 23rd June
Match 6 9am Group Match T10 Power CC v Zurich Crickets CC AM / CL
Match 7 11am Group Match T10 Olten CC v Power CC
PH / AL
Match 8 1pm Group Match T10 St Gallen CC v Winterthur CC AM / AL
Match 9 3pm Group Match T10 Zurich Nomads CC v St Gallen CC PH / AK
Match 10 5pm Group Match T10 Power CC v St Gallen CC CL / AK
Match Time Type Format Home Team Away Team Officials

Wednesday 24th June
Match 1 9am Group Match T10 Zurich Crickets CC v Cossonay CC AM / OK
Match 12 11am Group Match T10 Cossonay CC v Olten CC PH / CL
Match 13 1pm Group Match T10 Olten CC v Zurich Crickets CC AK / OK
Match 14 3pm Group Match T10 Cossonay CC v St Gallen CC CL / PH
Match 15 5pm Group Match T10 Olten CC v Winterthur CC AK / AM
Match Time Type Format Home Team Away Team Officials

Thursday 25th June
Match 16 9am Group Match T10 Zurich Nomads CC v Power CC AM / VP
Match 17 11am Group Match T10 Cossonay CC v Zurich Nomads CC AK / CL
Match 18 1pm Group Match T10 Cossonay CC v Power CC VP / PH
Match 19 3pm Group Match T10 Zurich Nomads CC v Winterthur CC AK / OK
Match 20 5pm Group Match T10 Winterthur CC v Power CC OK / VP
Match 21 7pm Group Match T10 Cossonay CC Winterthur CC OK / AM
Match Time Type Format Home Team Away Team Officials

Friday 26th June
Match 22 9am Semi Final 1 T10 First v Fourth OK / PH
Match 23 11am Semi Final 2 T10 Second v Third VP / AM
Match 24 2pm Bronze Final T10 Loser SF1 v Loser SF2 CL / AK
Match 25 5pm Final T10 Winner SF1 v Winner SF2 AL / OK

 

22nd June

22nd June

22nd June

22nd June

22nd June