16th July

16th July, European Cricket Series T10 League 2020, ECS T10 League, Dream 11, Fantasy tips, Pitch Report

16th July, European Cricket Series T10 League 2020, ECS T10 League, Dream 11, Fantasy tips, Pitch Report, Free Cricket Prediction, Malik Cricket Prediction +918869870351

16th July

MATCH 16: Almhult CC vs Linkoping CC

MATCH 17: Almhult CC vs Jonkoping CA

MATCH 18: Kristianstad CC vs Jonkoping CA

MATCH 19: Kristianstad CC vs Almhult CC

MATCH 20: Jonkoping CA vs Linkoping CC

MATCH 21: Seaside CC vs Linkoping CC

 

TOSS AND MATCH WINNER : http://api.whatsapp.com/send?phone=+918869870351 ( CONTACT US ON WHATSAPP )

JOIN MY TELEGRAM : https://t.me/Malikprediction

Subscribe my Youtube channel : https://www.youtube.com/channel/UCCdGsVD803gznRtFExIPTzQ

Contact me on Whatsapp : http://api.whatsapp.com/send?phone=+918869870351

INSTAGRAM : https://www.instagram.com/malikcricketprediction/

FACEBOOK : https://www.facebook.com/Themalikprediction

TWITTER : https://twitter.com/malikprediction

 

VISIT MY OFFICIAL WEBSITE :

http://www.bigbashprediction.com/

http://mycricketprediction.com/

 

WORLDS BEST PREDICTION 100% FULL FIXED REPORTS & PREDICTION OPEN POST & ALL MATCHES FREE

 

SQUADS

Watan Zalmi CC: Muhibullah Kharoti, Waissullah Safi, Imran Khan, Rimon Chandra-Saha, Sadek Robel, Mohammad Askari, Taimur Khan, Hamad Ahmed, Abdul Haq-Khan, Niaz Mohammad, MD Nabil, Waleed Ilyas, Fahd Omair Zafar, Sabaun Shirzad, Eywazollah Raisi, Qandeel Abbas, Abid Khan and Muhammad Taj

Hisingen CC: Gourav Aggarwal, Aritra Nag, Fareed Mohammed, Muqadar Saleem, M.Wasi Alam, Sabtharishiswaran Natrajan, Sukavanesh Mathisekaran, Justine Selvaraj, Umais Ahmed, Amit Jain, Yeswanth Tanneru, Rajeev, Praveen-Kumar Jr, Chaitanya Kilari, Tafheem Masoodi, Bhawanjot Grewal, Gokul Seenivasan, Shankar Padmanabhan, Bharat Konka, Mohit Dhir

Almhult CC: Dinesh Adhikari, Vimal Palwankar, Rahul Ganju, Sidharth Rana, Sardar Sahak, Junaid Khan, Sabawoon Sherzad, Vikas Mittal, Arfat Tahir, Ranjan Samal, Ayaz Husain, Shakil Arshad, Raza Muradi, Imran Sabawoon, Sami Gujjar, Shiva Thever, Inderpal Singh, Dawood Aziz, Zaheer Qarebullah, Ankith Shah, Asif Meer, Abdul Sayed, Cameron Crowley, Sher Rahman, Afzal Ibrahimkhail, Hamayun

BabakhanSeaside CC: Ammar Zafar, Umair Chaudary, Harinder Koranga, Arfan Arif, Rubal Pathak, Shivakumar Gangannavar, Mokhtar Ghulami, Shreyas Murthy, Zawwar Hussain, Zahoor Sabir, Imam Shaik, Ashiq Hussain, Aditya Arora, Ibrahim Khan, Usman Sarwar and Babar Farooq

SCHEDULE

13th July 2020

1:30 PM: Almhult CC vs Seaside CC

3:30 PM: Watan Zalmi CC vs Almhult CC

5:30 PM: Hisingen CC vs Watan Zalmi CC

7:30 PM: Hisingen CC vs Almhult CC

 

14th July 2020

1:30 PM: Seaside CC vs Jonkoping CA

3:30 PM: Jonkoping CA vs Watan Zalmi CC

5:30 PM: Hisingen CC vs Seaside CC

7:30 PM: Jonkoping CA vs Hisingen CC

9:30 PM: Watan Zalmi CC vs Seaside CC

 

15th July 2020

1:30 PM: Kristianstad CC vs Seaside CC

3:30 PM: Watan Zalmi CC vs Kristianstad CC

5:30 PM: Linkoping CC vs Watan Zalmi CC

7:30 PM: Hisingen CC vs Linkoping CC

9:30 PM: Kristianstad CC vs Hisingen CC

11:30 PM: Linkoping CC vs Kristianstad CC

 

16th July 2020

1:30 PM: Almhult CC vs Linkoping CC

3:30 PM: Almhult CC vs Jonkoping CA

5:30 PM: Kristianstad CC vs Jonkoping CA

7:30 PM: Kristianstad CC vs Almhult CC

9:30 PM: Jonkoping CA vs Linkoping CC

11:30 PM: Seaside CC vs Linkoping CC

 

17th July 2020

1:30 PM: 1st Semifinal

3:30 PM: 2nd Semifinal

6:30 PM: Bronze Final

8:30 PM: Final

 

16th July

16th July

16th July

16th July

16th July